Powrót do wyników wyszukiwania

MARANGONI Verso 205/55R16 91H [CC2]

MARANGONI Verso 205/55R16 91H [CC2]
C C 70
Cena 307,50 zł / szt.
Raty od 11,97 zł × 36 rat
Koszty wysyłki gratis
Dostępność W ofercie producenta
[ Przeczytaj o dostępności ]
[ Zapytaj o dostępność ! ]
Zamawiam: szt.
Do porównania Do schowka Poleć znajomemu Oblicz raty

MARANGONI VERSO - opony letnie do samochodów klasy średniej

Jeśli Twoim priorytetem jest zakup opon komfortowych i przyjemność z jazdy bez kompromisu w zakresie bezpieczeństwa czy precyzji prowadzenia - Verso jest idealnym wyborem.

Z tego też powodu Verso ma najszerszy zakres aplikacji, aby zaspokoić potrzeby kierowców różnych samochodów. Opony te dedykowane są do pojazdów klasy średniej.

Cechy

Stanowią kompromis między przyjemnością z jazdy a komfortem, przyczepnością oraz wydajnością kilometrową. Posiadają symetryczny bieżnik o dużej zdolności adaptacji do różnych stylów użytkowania oraz prowadzenia pojazdu.

 • Cztery obwodowe rowki znacząco redukują zjawisko aquaplaningu a centralne żebro zapewnia precyzję prowadzenia.
 • Zminimalizowany poziom hałasu uzyskano dzięki wielopoziomowej sekwencji wzoru bieżnika przy zachowaniu jednocześnie dobrej wydajności kilometrowej uzyskanej dzięki specjalne mieszance gumy.

Dożywotnia gwarancja

Opony Marangoni są sprawdzane przez Centrum Badań Marangoni i cały czas przechodzą surowe testy. Producent ten pracuje zgodnie z systemem jakości ISO 9001:2008. Oferuje dożywotnią gwarancję na swoje produkty.

Ta niespotykana gwarancja, którą Marangoni obejmuje swoje opony jest nie tylko na wady fabryczne, ale także na uszkodzenia do których dochodzi podczas normalnego użytkowania na drodze. Szczegóły w warunkach gwarancji na naszej stronie.

O producencie

Grupa Marangoni jest obecna w branży oponiarskiej od 1945r., kiedy to zaczęła się historia opon bieżnikowanych tej marki i początki działalności firmy. Obecnie jest to druga pod względem wielkości włoska firma oponiarska, z siedzibą w miejscowości Trento niedaleko Werony we Włoszech.

Źródło: Opracowanie NetCar. Kopiowanie zabronione.

Brak opinii.

Dodaj recenzję

Opinie naszych klientów

Etykiety - oznaczenia opony

etykiety_cala Etykiety to nowy wymóg, który wszedł w życie od 1.11.2012 r. Etykiety mają formę naklejki i umieszczane są na oponach wyprodukowanych po 1.07.2012 roku. W naszym sklepie przy każdym towarze umieszczone są odpowiednie oznaczenia określające parametry danej opony.

Celem nowego systemu znakowania opon jest lepsze poinformowanie użytkowników na temat bezpieczeństwa opon oraz ich przyczepności na mokrej nawierzchni, ekologiczności opon poprzez podanie danych o ekonomiczności opony i na temat hałasu na zewnątrz samochodu. Celem nowej etykiety jest umożliwienie dokonania bardziej świadomego wyboru oraz udzielenie użytkownikom ogumienia porad dotyczących wyboru bezpieczniejszych i bardziej ekonomicznych opon. Będzie to miało pozytywny wpływ na ogólny poziom bezpieczeństwa na drodze oraz ekonomiczność i ekologiczność transportu drogowego.

Etykiety umożliwają porównanie osiągów opon.  Porównać można trzy kluczowe parametry jakimi są: opór toczenia, hamowanie na mokrym, oraz hałas.

Taka informacja daje możliwość samodzielnego doboru najwłaściwszych opon w zależności od tego, który znajdujący się na etykiecie parametr  najbardziej nas interesuje.

Ponieważ jest to rozporządzenie Unii Europejskiej, to ma ono bezpośrednie zastosowanie i obowiązuje we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej – przepisy będą identyczne w całej Unii Europejskiej.


Opór toczenia

etykiety_opor_toczeniaOpór toczenia jest to opór napotykany przez oponę w zetknięciu z nawierzchnią drogi. Opór toczenia opisuje proces deformacji i dostosowywania kształtu opony w zetknięciu z nawierzchnią drogi.

Mniejszy opór toczenia oznacza mniejszą ilość energii potrzebną do wykonania obrotu, co z kolei przekłada się na mniejszą ilość zużytego paliwa.

Opór toczenia odpowiada za ok. 20% zużycia paliwa przez samochód. Im mniejszy opór toczenia opony, tym bardziej ekonomiczna opona.

Dlatego też oszczędność paliwa pomaga zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdu, a także emisję CO2.

Jak wpływają opony na zużycie paliwa oraz środowisko?

Mniejszy opór toczenia znacznie zmniejsza zużycie paliwa

Skutki mogą się różnić w zależności od pojazdu i warunków jazdy, lecz różnica pomiędzy całym zestawem opon klasy G i klasy A może zredukować zużycie paliwa nawet o 7,5%.
etykiety_infografika_zuzycie_paliwa

W praktyce wybierając opony z oporami toczenia klasy A zamiast opon klasy G kierowca może zaoszczędzić ponad 1000 PLN w całym okresie eksploatacji opon*.

*Średnie zużycie paliwa 8 l/100 km, cena paliwa 5 zł/litr, średni przebieg 35 000 km.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

etykiety_hamowanie

Przyczepność na mokrej nawierzchni opisuje zdolność opony do trzymania się drogi na mokrej nawierzchni. Opony z doskonałą przyczepnością na mokrej nawierzchni charakteryzują się:

 • krótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni
 • lepszym trzymaniem się drogi na mokrej nawierzchni
 • bardziej stabilnym pokonywaniem zakrętów na mokrej nawierzchni.

Jak wpływają opony na hamowanie na mokrej nawierzchni?

Wpływ opon może być różny w zależności od pojazdu oraz warunków drogowych, natomiast w przypadku hamowania do zatrzymania różnica pomiędzy oponami klasy G a klasy A może wynieść nawet 30%, mierzonej jako krótsza droga hamowania.

W praktyce w przypadku typowego samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h oznacza to krótszą drogę hamowania nawet o 18 m!

Hałas

etykiety_halas

Hałas wytwarzany przez toczące się opony, gdy stykają się one z nawierzchnią drogi. W przypadku etykiet brany jest pod uwagę hałas mierzony na zewnątrz pojazdu.

 

 

Co oznaczają jedna, dwie lub trzy czarne fale w klasyfikacji?

 • Jedna czarna fala = najlepsze osiągi
  Poziom emisji hałasu jest przynajmniej o 3 dB poniżej dozwolonego poziomu hałasu.
 • Dwie czarne fale = średnie osiągi
  Poziom emisji hałasu jest do 3 dB poniżej dozwolonego poziomu hałasu.
 • Trzy czarne fale = najsłabsze osiągi
  Poziom emisji hałasu przez oponę jest pomiędzy obecną maksymalną wartością a dozwolonym poziomem hałasu.

Jaki wpływ mają opony na poziom hałasu?

Miliony samochodów wyposażonych w opony wytwarzające mniej hałasu mogą mieć ogromny wpływ na emisję hałasu ogółem-i tym samym na środowisko. Oczywiście dla samego kierowcy mniejszy hałas zewnętrzny oznacza również poprawę komfortu akustycznego podczas jazdy.

etykiety_infografika_halas


W praktyce różnica 3 dB oznacza, że hałas wytwarzany przez toczącą się oponę wzrósł o 100%.

Źródło: Opracowanie NetCar. Materiały - Goodyear
Więcej informacji znajdziesz na http://etykietynaopony.pl/

 

Gwarancja na oony Marangoni

Opony Marangoni są sprawdzane przez Centrum Badań Marangoni i cały czas przechodzą surowe testy. Nasze przedsiębiorstwo pracuje zgodnie z systemem jakości ISO 9001:2008. Dlatego jesteśmy tak dumni i pewni swojej jakości, iż możemy dać dożywotnią gwarancję na nasze produkty.

Ta niespotykana gwarancja, którą Marangoni obejmuje swoje opony jest nie tylko na wady fabryczne, ale także na wszystkie uszkodzenia podczas normalnego użytkowania na drodze.


REKLAMACJE

Aby otrzymać dożywotnią gwarancję należy wypełnić Kartę Gwarancyjną oraz uzyskać pieczątkę i podpis Sprzedawcy we wskazanych na Karcie miejscach. Aby zgłosić reklamację należy oddać oponę do ekspertyzy technicznej u Sprzedawcy wraz z dokumentem potwierdzającym jej zakup. Należy też oddać dokładnie wypełnioną i podbitą w punkcie zakupu Kartę Gwarancyjną. Sprzedawca opon sprawdza opony i stwierdza czy uszkodzenie podlega gwarancji na podstawie reguł
gwarancyjnych. Przy uznanej gwarancji następuje wymiana opony z wyłączeniem dalszych roszczeń reklamacyjnych.

Zasady zgłaszania reklamacji:

1) Jeżeli zużycie bieżnika jest mniejsze niż 20% opona wymieniana jest na nową oponę Marangoni tej samej wielkości i tego samego (bądź porównywalnego) typu

2) Jeżeli zużycie bieżnika jest większe niż 20% opona wymieniana jest na nową o tej samej wielkości i tego samego (bądź porównywalnego) typu, a klient pokrywa część wartości opony zgodną z procentem zużycia (różnica między głębokością
bieżnika nowej opony i pozostałą głębokością bieżnika)

3) Jeżeli pozostała głębokość bieżnika jest minimalna wymagana przez prawo lub poniżej wartości minimalnej nie przysługuje roszczenie gwarancyjne.

Procentowy udział w kosztach opony jest obliczany na podstawie ceny opony na fakturze lub paragonie z datą wystawienia karty gwarancyjnej.

Powstające koszty wymiany opony (demontaż, montaż i wyważenie) ponosi klient.
W przypadku pytań odnośnie gwarancji proszę zwrócić się bezpośrednio do Marangoni Tyre S.p.A.

W Marangoni jesteśmy dumni z opracowywanych mieszanek i wzorów bieżników, które są optymalne w każdych warunkach, niezależnie od rodzaju kierowanego
pojazdu. Stan opon wpływa na bezpieczeństwo, niezawodność i osiągi Państwa opon. Dlatego Marangoni oferuje gwarancję jakości, przebiegu
i niezawodności opon Marangoni.

WARUNKI DOŻYWOTNIEJ GWARANCJI MARANGONI

Gwarancja obejmuje cały okres użytkowania opony, niezależnie od daty zakupu. Tylko osoba wpisana na karcie gwarancyjnej ma prawo do korzystania z gwarancji. Prawo to nie może być przeniesione na osoby trzecie. Gwarancja taka jest dodatkiem do ustawowej gwarancji na towary konsumpcyjne.

Gwarancja obejmuje szkody powstałe w wyniku:

1. Wad produkcyjnych lub/i wad materiału
2. Nieodwracalnych szkód powstałych w wyniku normalnego
użytkowania na drogach

Następujące szkody są wyłączone z gwarancji:

a) nieregularne i/lub nierówne zużycie spowodowane przez
mechaniczne uszkodzenia pojazdu, używanie uszkodzonych
lub źle dobranych felg, ciśnienie w oponach niezgodne
z zalecanym, przeładowanie samochodu, holowanie przyczep,
których rozmiar lub/i wielkość jest większa od dozwolonej do
ciągnięcia przez dany pojazd

b) uszkodzenia spowodowane niewłaściwym i/lub zbyt długim
użytkowaniem łańcuchów

c) uszkodzenia spowodowane przez używanie opon w wyścigach

d) użycie opony niezgodnie z jej charakterystyką techniczną,
głównie uszkodzenia i nieregularne i/lub nierówne zużycie
spowodowane przez użytkowane opon na drogach polnych

e) uszkodzenia bieżnika, które można naprawić

f) uszkodzenia przy montażu i demontażu koła lub/i przy
zakładaniu lub zdejmowaniu opony

g) kradzież oraz szkody powstałe w skutek wandalizmu

h) szkody powypadkowe

i) problemy spowodowane zdarzeniami losowymi
np.. wypadkami, pożarem czy siłą wyższą

j) uszkodzenie z powodu długotrwałego kontaktu z olejami
mineralnymi, węglowodorami, rozpuszczalnikami, kwasami


k) szkody powstałe w wyniku używania opon o niezgodnych
z zalecanymi ,wielkościach, indeksach ładowności i prędkości

KONTROLE ZALECANE W CZASIE UŻYTKOWANIA


Marangoni zaleca szereg kontroli, które powinny być przeprowadzane przez cały okres życia opony, aby zapewnić oczekiwane bezpieczeństwo, przyczepność i niezawodność.

Następujące kontrole powinny być wykonywane w regularnych odstępach.

Właściwości koła

- zbieżność, geometria zawieszenia, wyważenie kół powinny być regularnie sprawdzane przez specjalistę w serwisie
- jeżeli te parametry są nieprawidłowe, opony zużywają się szybciej i nieregularnie, co spowoduję konieczność częstszej wymiany opon

Ciśnienie w oponach

- kontrola i ustawianie ciśnienia muszą być wykonywane w temperaturze otoczenia i co najmniej co 30 dni (po przejechaniu kilku kilometrów z umiarkowaną prędkością). Nie należy wypuszczać powietrza z rozgrzanych opon.

- zbyt niskie ciśnienie powoduje:

a) uszkodzenia struktury w wyniku przegrzania
b) zmniejszenie przyczepności i większe niebezpieczeństwo
aquaplaning'u
c) nierównomierne i przedwczesne zużycie barków opony
d) większe zużycie paliwa
e) zwiększone ryzyko uszkodzeń opony przy najeżdżaniu na
przeszkody (np....... krawężniki)

- zbyt wysokie ciśnienie w oponach powoduje:

a) zwiększone zużycie środkowej części bieżnika
b) trudności w kierowaniu
c) mniejszy komfort jazdy, ponieważ opony gorzej amortyzują
nierówności nawierzchni

Głębokość profilu

- głębokość bieżnika nie powinna być mniejsza niż wymagana
prawem
- przyczepność zmniejsza się wraz ze zużyciem oponyKontrola stanu opony


- przy stwierdzonych nabrzmieniach lub nacięciach boków opona musi być natychmiast skontrolowana przez specjalistę w serwisie

- gdy nastąpi nagłe uderzenie, opona powinna zostać jak najszybciej skontrolowana przez specjalistę w serwisie, nawet gdy nie stwierdza się widocznych uszkodzeń

- należy regularnie sprawdzać, czy felgi nie są zdeformowane oraz czy nie wykazują wad, które mogłyby od środka uszkadzać oponę

- sposób zużycia bieżnika (równomierny lub nie) dostarcza informacji o zbieżności, geometrii i wyważeniu opon jak również o wydajności amortyzatorów

Opór toczenia

Opór toczenia jest to opór napotykany przez oponę w zetknięciu z nawierzchnią drogi. Mniejszy opór toczenia oznacza mniejszą ilość energii potrzebną do wykonania obrotu, co z kolei przekłada się na mniejszą ilość zużytego paliwa.

Klasa A to opony o najniższych oporach toczenia i najmniejszym żużyciu paliwa.
Klasa G to najwyższe opory tocenia i największe zużycie paliwa.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Przyczepność na mokrej nawierzchni opisuje zdolność opony do trzymania się drogi na mokrej nawierzchni.

Opony z doskonałą przyczepnością na mokrej nawierzchni charakteryzują się:

 • krótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni
 • lepszym trzymaniem się drogi na mokrej nawierzchni
 • bardziej stabilnym pokonywaniem zakrętów na mokrej nawierzchni.

Klasa A oznacza najlepsze właściwości opony na mokrej nawierzchni.
Klasa G oznacza najszłabsze właściwości opony na mokrej nawierzchni.

Etykieta Etykieta Etykieta

Hałas

Hałas wytwarzany przez toczące się opony, gdy stykają się one z nawierzchnią drogi.

 • Jedna czarna fala = najlepsze osiągi = Poziom emisji hałasu jest przynajmniej o 3 dB poniżej dozwolonego poziomu hałasu.
 • Dwie czarne fale = średnie osiągi = Poziom emisji hałasu jest do 3 dB poniżej dozwolonego poziomu hałasu.
 • Trzy czarne fale = najsłabsze osiągi = Poziom emisji hałasu przez oponę jest pomiędzy obecną maksymalną wartością a dozwolonym poziomem hałasu.