Powrót do wyników wyszukiwania

KORMORAN SNOWPRO B2 155/70R13 75Q [FE2-69dB] r.prod.2014

5 (16)
KORMORAN SNOWPRO B2 155/70R13 75Q [FE2-69dB] r.prod.2014
F E 69
Cena 113,14 zł / szt. 171,15 zł
Oszczędzasz 232,04 zł / 4 szt.
Raty od 4,40 zł × 36 rat
Koszty wysyłki gratis
Dostępność Wysyłka 1-2 dni
[ Przeczytaj o dostępności ]
Zamawiam: szt.
Do porównania Do schowka Poleć znajomemu Oblicz raty

Nowe opony zimowa marki Kormoran do samochodów średniej klasy oraz o podwyższonych osiągach.

Wysoka skuteczność przy hamowaniu oraz jeździe na śniegu i lodzie. Nowa mieszanka B2 zapewnia jeszcze lepsze osiągi!

Więcej o oponie Kormoran SNOWPRO B2.

Ocena wg Opineo
4,5 (2)
Plusy
 • dobra przyczepność 2
 • Cena/Jakość 2
 • wygląd 1
 • ciche 1

Dodaj recenzję

Opinie naszych klientów

5 (16)

Bardzo dobre kapcie. Sprawdzają się na drodze i w śniegu. Strome podjazdy po oblodzonych drogach też pokonują, ale rozważnie należy jechać. Astra G 1.7 DTI

Jeżdżę nimi pierwszy sezon,a w tym roku nie brakuje śniegu i muszę powiedzieć ,że jestem bardzo zadowolony.No oprócz dobrych opon kierowca winien mieć jeszcze mózg. Niektórym jednak brakuje i widać to na drodze. Pozdrawiam kierowców myślących.

Używam tych opon od listopada 2001 r. Zarówno w głębokim śniegu jak i na oblodzonej jezdni radzą sobie rewelacyjnie. Bardzo ciche. Niskie opory toczenia. Szkoda,że nie robią 215/65R16 bo kupiłbym je do drugiego samochodu. Polecam wszystkim na polskie drogi.

Jeżdrzę już 2 sezon i uważam że Był to dobry zakup. Dobrze trzymają się na mokrym, ze śniegiem radzą sobie też dobrze (mieszkam w górach) co mnie zaskoczyło są dość ciche, a zużycie po sezonie niewielkie, ogólnie POLECAM te oponki w tej kategorii cenowej. Auto VW passat B5, opony 195/65/15

Zakupione Opony zimowe KORMORAN SNOWPRO B2 sprawują się bardzo dobrze.Polecam.

bardzo dobre opony i ciche. i firma tez bardzo solidna. polecam

Właśnie zrobiłem na nich traskę 900km w większości w śniegu i zdecydowanie podtrzymuję moją wcześniejszą pozytywną opinię. Jeśli tylko nie zząbkują się szybko i nie zedrą będzie to jedna z najlepszych ofert w tej cenie.

Jeżdżę na tych oponach od niedawna. Rozmiar największy możliwy czyli 205/55R16 i muszę powiedzieć, że zdecydowanie przerosły moje oczekiwania! Dość ciche, na mokrym dobre, na śniegu jeszcze nie testowałem. Za tę cenę opłaca się - moim zdaniem lepsze od Frigo2!

Od roku posiadam te opony i musze przyznac, ze to byl fantastyczny zakup. Prowadzi sie prawie jak Goodyear UG7(wielokrotny zwyciezca w testach), ktorego wczesniej mialem, a cena wrecz powala na kolana. Zdecydowanie polecam!

witam!zamowilem te oponki i jestem zadowolony.Firma super powiadamiaja o kazdym kroku takze bardzo polecam

Etykiety - oznaczenia opony

etykiety_cala Etykiety to nowy wymóg, który wszedł w życie od 1.11.2012 r. Etykiety mają formę naklejki i umieszczane są na oponach wyprodukowanych po 1.07.2012 roku. W naszym sklepie przy każdym towarze umieszczone są odpowiednie oznaczenia określające parametry danej opony.

Celem nowego systemu znakowania opon jest lepsze poinformowanie użytkowników na temat bezpieczeństwa opon oraz ich przyczepności na mokrej nawierzchni, ekologiczności opon poprzez podanie danych o ekonomiczności opony i na temat hałasu na zewnątrz samochodu. Celem nowej etykiety jest umożliwienie dokonania bardziej świadomego wyboru oraz udzielenie użytkownikom ogumienia porad dotyczących wyboru bezpieczniejszych i bardziej ekonomicznych opon. Będzie to miało pozytywny wpływ na ogólny poziom bezpieczeństwa na drodze oraz ekonomiczność i ekologiczność transportu drogowego.

Etykiety umożliwają porównanie osiągów opon.  Porównać można trzy kluczowe parametry jakimi są: opór toczenia, hamowanie na mokrym, oraz hałas.

Taka informacja daje możliwość samodzielnego doboru najwłaściwszych opon w zależności od tego, który znajdujący się na etykiecie parametr  najbardziej nas interesuje.

Ponieważ jest to rozporządzenie Unii Europejskiej, to ma ono bezpośrednie zastosowanie i obowiązuje we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej ? przepisy będą identyczne w całej Unii Europejskiej.


Opór toczenia

etykiety_opor_toczeniaOpór toczenia jest to opór napotykany przez oponę w zetknięciu z nawierzchnią drogi. Opór toczenia opisuje proces deformacji i dostosowywania kształtu opony w zetknięciu z nawierzchnią drogi.

Mniejszy opór toczenia oznacza mniejszą ilość energii potrzebną do wykonania obrotu, co z kolei przekłada się na mniejszą ilość zużytego paliwa.

Opór toczenia odpowiada za ok. 20% zużycia paliwa przez samochód. Im mniejszy opór toczenia opony, tym bardziej ekonomiczna opona.

Dlatego też oszczędność paliwa pomaga zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdu, a także emisję CO2.

Jak wpływają opony na zużycie paliwa oraz środowisko?

Mniejszy opór toczenia znacznie zmniejsza zużycie paliwa

Skutki mogą się różnić w zależności od pojazdu i warunków jazdy, lecz różnica pomiędzy całym zestawem opon klasy G i klasy A może zredukować zużycie paliwa nawet o 7,5%.
etykiety_infografika_zuzycie_paliwa

W praktyce wybierając opony z oporami toczenia klasy A zamiast opon klasy G kierowca może zaoszczędzić ponad 1000 PLN w całym okresie eksploatacji opon*.

*Średnie zużycie paliwa 8 l/100 km, cena paliwa 5 zł/litr, średni przebieg 35 000 km.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

etykiety_hamowanie

Przyczepność na mokrej nawierzchni opisuje zdolność opony do trzymania się drogi na mokrej nawierzchni. Opony z doskonałą przyczepnością na mokrej nawierzchni charakteryzują się:

 • krótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni
 • lepszym trzymaniem się drogi na mokrej nawierzchni
 • bardziej stabilnym pokonywaniem zakrętów na mokrej nawierzchni.

Jak wpływają opony na hamowanie na mokrej nawierzchni?

Wpływ opon może być różny w zależności od pojazdu oraz warunków drogowych, natomiast w przypadku hamowania do zatrzymania różnica pomiędzy oponami klasy G a klasy A może wynieść nawet 30%, mierzonej jako krótsza droga hamowania.

W praktyce w przypadku typowego samochodu osobowego jadącego z prędkością 80 km/h oznacza to krótszą drogę hamowania nawet o 18 m!

Hałas

etykiety_halas

Hałas wytwarzany przez toczące się opony, gdy stykają się one z nawierzchnią drogi. W przypadku etykiet brany jest pod uwagę hałas mierzony na zewnątrz pojazdu.

 

 

Co oznaczają jedna, dwie lub trzy czarne fale w klasyfikacji?

 • Jedna czarna fala = najlepsze osiągi
  Poziom emisji hałasu jest przynajmniej o 3 dB poniżej dozwolonego poziomu hałasu.
 • Dwie czarne fale = średnie osiągi
  Poziom emisji hałasu jest do 3 dB poniżej dozwolonego poziomu hałasu.
 • Trzy czarne fale = najsłabsze osiągi
  Poziom emisji hałasu przez oponę jest pomiędzy obecną maksymalną wartością a dozwolonym poziomem hałasu.

Jaki wpływ mają opony na poziom hałasu?

Miliony samochodów wyposażonych w opony wytwarzające mniej hałasu mogą mieć ogromny wpływ na emisję hałasu ogółem-i tym samym na środowisko. Oczywiście dla samego kierowcy mniejszy hałas zewnętrzny oznacza również poprawę komfortu akustycznego podczas jazdy.

etykiety_infografika_halas


W praktyce różnica 3 dB oznacza, że hałas wytwarzany przez toczącą się oponę wzrósł o 100%.

Źródło: Opracowanie NetCar. Materiały - Goodyear
Więcej informacji znajdziesz na http://etykietynaopony.pl/

 

Gwarancja na opony Michelin, BF Goodrich, Kleber, Kormoran []

PRZEDMIOT GWARANCJI I GWARANT

1. Przedmiotem gwarancji udzielanej zgodnie z postanowieniami niniejszej karty gwarancyjnej są opony marki Michelin, BFGoodrich, Kleber, Kormoran, Tigar i Riken przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych i terenowych zwane dalej Wyrobami.

2. Gwarantem w rozumieniu niniejszej karty gwarancyjnej jest Michelin Polska S.A. z siedziba w Olsztynie,ul. Leonharda 9, 10-454 Olsztyn.

3. Niniejsza gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową.

 

OKRES GWARANCJI

1. Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika do poziomu wskaźnika TWI*, po osiągnięciu którego Wyrób uznany jest za zużyty lub do 10 lat licząc od daty produkcji wyrobu.

*TWI - wskaźnik dopuszczalnego zużycia rzeźby bieżnika = 1,6 mm, umieszczony w kanałach na obwodzie opony, przeznaczony do wizualnej oceny zużycia opony. Zużycie do wskaźnika TWI = zużycie co najmniej w jednym miejscu na obwodzie opony.

 

WARUNKI ROZPATRZENIA GWARANCJI

1. Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:

a) wypełnienie zgłoszenia reklamacyjnego na formularzu opracowanym przez Gwaranta,

b) dostarczenie reklamowanego Wyrobu,

c) przedłożenie Karty Gwarancyjnej,

d) przedłożenie dowodu zakupu Wyrobu,

e) na  żądanie przyjmującego reklamacje lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu technicznego przez Gwaranta.

Wszystkie powyższe warunki musza być spełnione łącznie.

2. Wszelkie reklamacje mogą być składane w punkcie sprzedaży, w którym wystawiono kartę gwarancyjna lub w punkcie sprzedaży ogumienia wskazanym przez Gwaranta.

3. Reklamacje rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji w sposób określony w punktach 1 i 2.

4. Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie do Gwaranta.

5. Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasowa niesprawność pojazdu, niewygodę oraz związane ze złożeniem reklamacji niedogodności lub koszty.

6. W przypadku uznania reklamacji dokonuje sie wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy, jeżeli wada ujawniła się do 2 lat licząc od daty sprzedaży wyrobu. Jeżeli wada ujawniła się w późniejszym okresie następuje częściowe uznanie reklamacji proporcjonalnie do nie zużytej części bieżnika. W przypadku, gdy Gwarant nie ma możliwości wymiany Wyrobu na taki sam fabrycznie nowy wskutek zakończenia produkcji Wyrobu, Klient ma prawo do otrzymania zwrotu ceny zakupu Wyrobu.

7. Złożenie reklamacji w sposób określony w punktach 1 i 2 oznacza akceptacje warunków gwarancji określonych w niniejszym dokumencie.

 

SYTUACJE NIE OBJETE GWARANCJĄ

1. Niniejsza gwarancja nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.

2. Niniejsza gwarancja nie są również  objęte wyroby uszkodzone wskutek, miedzy innymi:

a) nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta,

b) nieprawidłowego montażu lub demontażu, np. bez użycia pasty monterskiej,

c) nieprawidłowej eksploatacji Wyrobu,

d) eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo uszkodzonej obręczy,

e) złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, wadliwych, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia,

f) uszkodzeń mechanicznych: przecięć, przebić, w tym w szczególności spowodowanych uderzeniem bieżnikiem, barkiem lub bokiem opony w przeszkodę,

g) przeciążania Wyrobu i eksploatacji z niewłaściwym ciśnieniem (za wysokim lub zbyt niskim),

h) nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem ognia, substancji  żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradacje gumy,

i) nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta,

j) nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania i przyspieszania  powodującego spalanie bieżnika oraz jazdy z zablokowanymi kołami,

k) wypadku drogowego,

l) umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu,

m) użycia Wyrobu w zawodach sportowych lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego, w tym w szczególności amatorskich lub zawodowych wyścigów.

 

WYMOGI EKSPLOATACYJNE OPON NA POJEZDZIE

1. W celu prawidłowej eksploatacji Wyrobów użytkownik zobowiązany jest przestrzegać wszystkich poniższych zasad:

a) montować na pojeździe opony dokładnie tego rozmiaru, nośności i maksymalnej prędkości jakie są określone w wymaganiach technicznych dla danego pojazdu,

b) montować na osi pojazdu opony jednego typu (rozmiar, indeks nośności, symbol prędkości,konstrukcja, rzeźba bieżnika),

c) dla pojazdów z napędem na cztery koła tego samego rozmiaru, montować wszystkie cztery opony nowe oraz jednego typu (rozmiar, indeks, nośności, symbol prędkości, konstrukcja, rzeźba bieżnika),

d) opony po zamontowaniu na obręcz wyważyć dynamicznie,

e) ciśnienie w ogumieniu mierzyć nie wcześniej niż  po upływie dwóch godzin od zatrzymania pojazdu, raz na miesiąc i przed każdą długą trasą,

f) eksploatować Wyroby stosując zalecane przez producenta pojazdu ciśnienie wewnętrzne w oponach w odniesieniu do obciażenia eksploatacyjnego pojazdu, (informacje te są dostępne w punktach sprzedaży opon, katalogu producenta oraz u Przedstawicieli Techniczno-Handlowych Grupy Michelin),

g) eksploatować Wyroby, stosując odpowiednie do rozmiaru Wyrobu rozmiary obręczy,

h) montować i demontować Wyroby wyłącznie w autoryzowanych serwisach obsługi,

i) eksploatować Wyroby z zachowaniem nominalnego obciążenia i ciśnienia eksploatacyjnego i zasad szczególnej staranności,

j) wyważać dynamicznie i rotować wyroby na pojeździe po przejechaniu od 7.000 km do 10.000 km,

k) przy wyborze i zakupie Wyrobu zasięgać u sprzedawcy informacji o Wyrobie i sposobie jego eksploatacji.

 

 

Opór toczenia

Opór toczenia jest to opór napotykany przez oponę w zetknięciu z nawierzchnią drogi. Mniejszy opór toczenia oznacza mniejszą ilość energii potrzebną do wykonania obrotu, co z kolei przekłada się na mniejszą ilość zużytego paliwa.

Klasa A to opony o najniższych oporach toczenia i najmniejszym żużyciu paliwa.
Klasa G to najwyższe opory tocenia i największe zużycie paliwa.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Przyczepność na mokrej nawierzchni opisuje zdolność opony do trzymania się drogi na mokrej nawierzchni.

Opony z doskonałą przyczepnością na mokrej nawierzchni charakteryzują się:

 • krótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni
 • lepszym trzymaniem się drogi na mokrej nawierzchni
 • bardziej stabilnym pokonywaniem zakrętów na mokrej nawierzchni.

Klasa A oznacza najlepsze właściwości opony na mokrej nawierzchni.
Klasa G oznacza najszłabsze właściwości opony na mokrej nawierzchni.

Etykieta Etykieta Etykieta

Hałas

Hałas wytwarzany przez toczące się opony, gdy stykają się one z nawierzchnią drogi.

 • Jedna czarna fala = najlepsze osiągi = Poziom emisji hałasu jest przynajmniej o 3 dB poniżej dozwolonego poziomu hałasu.
 • Dwie czarne fale = średnie osiągi = Poziom emisji hałasu jest do 3 dB poniżej dozwolonego poziomu hałasu.
 • Trzy czarne fale = najsłabsze osiągi = Poziom emisji hałasu przez oponę jest pomiędzy obecną maksymalną wartością a dozwolonym poziomem hałasu.